تبلیغات
خبرهای روز گیلان و ایران - اگر هزار بار هم رد صلاحیت شوم معامله نمی كنم .
 
خبرهای روز گیلان و ایران
تحلیل و بررسی سایتهای خبری
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : خبری صومعه سرا
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :ابزار وبلاگنویساننویسنده: حمید قاسمی چهارشنبه 21 دی 1390 دسته بندی :

رد صلاحیت جمعی از نمایندگان مجلس هشتم از سوی هیات‌های اجرایی منتخب دولت
 
علی مطهری،عباس‌پورتهرانی فرد، قدرت الله علیخانی، داریوش قنبری، کاتوزیان، سلیمان جعفرزاده، محمد مهدی شهریاری، سیدکاظم دلخوش اباتری،نادر قاضی‌پور، پیمان فروزش و... از جمله رد صلاحیت شدگان هستند.
نماینده مردم ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران نیز گفت: اگر هزار بار دیگر هم رد صلاحیت شوم معامله نمی‌کنم و پیگیر حقوق مردم و اسنادی که از تخلفات جریان انحرافی در دست دارم خواهم بود.ایلنا: صبح امروز هیأت های اجرایی منتخب دولت نتیجه بررسی صلاحیت نامزد‌های نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، بر اساس اخبار به دست آمده نتایج اعلام شده نشان می‌‌دهد که تعداد زیادی از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی برای حضور در رقابت‌های انتخابات آتی مجلس رد صلاحیت شده‌اند.

شنیده‌ها حاكی است علی مطهری نماینده تهران،عباس‌پور تهرانی فرد نماینده تهران، قدرت الله علیخانی نماینده قزوین، داریوش قنبری نماینده ایلام، کاتوزیان نماینده تهران، جعفرزاده نماینده ماکو، محمد مهدی شهریاری نماینده خراسان شمالی، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، مطورزاده نماینده خرمشهر، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، پیمان فروزش نماینده زاهدان، بند پی نماینده چالوس، حسن خسته بند نماینده بندر انزلی، فرهاد دلق پوش نماینده آستارا، نصیر پورنماینده سراب، سید احمد رضا دستغیب نماینده شیراز، اقبال محمدی نماینده مریوان، مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب، رضا علیزاده نماینده ورزقان ، فاطمه آجرلو نماینده کرج از جمله نمایندگان مجلس هستند که از سوی هیات‌های اجرایی رد صلاحیت شده‌اند.

نماینده مردم ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران نیز گفت: اگر هزار بار دیگر هم رد صلاحیت شوم معامله نمی‌کنم و پیگیر حقوق مردم و اسنادی که از تخلفات جریان انحرافی در دست دارم خواهم بود.

سلیمان جعفر‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه در منطقه ما جریان انحرافی آزاد است که هر کاری می‌خواهد بکند و به همه جا سرکشی کند، گفت: هر کس دیگر هرکاری بکند تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود.

وی افزود: تبلیغات جریان انحرافی در شهرستان به صورت آزادانه انجام می‌شود و کاندیداهای این جریان به صورت آزادانه از امکانات فرمانداری و دولت برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه تخلفات از زمان قبل از شروع ثبت نام شروع شده و بخشدار بازرگان و مرگن در چند وقت اخیر تغییر کرده است، تصریح کرد: مابقی بخشدار‌ها در سه ماه قبل بدون اطلاع وزارت کشور تغییر کرده و فرمانداری ثابت کرد که توجهی به دستورات وزارت کشور ندارد.

این نماینده مجلس گفت: شاید ما از دیدگاه جریان انحراف و کسانی که دست در بیت المال و تخلفات مالی دارند مورد تایید نباشیم اما افتخار می‌کنیم که از نظر مردم تایید می‌شویم و مردم ما را قبول دارند.

پیمان فروزش ضمن تایید رد صلاحیت خود‏‏‏، خاطر نشان کرد: به استناد بند ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات، صلاحیتم رد شده است، این دو بند مربوط به «اعتماد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهروری اسلامی ایران» و «ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل ولایت مطلقه فقیه» است.

این نماینده مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، مدعی شد: دلیل این رد صلاحیت‌ها سوالاتی بود که ما در این مدت از رییس جمهور مطرح کردیم، بنابراین مطمئنا اعترض خواهم کرد.

فروزش در واکنش به این اقدام وزارت کشور، یادآور شد: جای تعجب است که افرادی همچون ما که سابقه ۸ ساله در نمایندگی مجلس داریم رد صلاحیت می‌شویم و افرادی که ۲ دوره رد صلاحیت شدند امروز تایید صلاحیت می‌شوند.

رییس فراکسیون خط امام مجلس نیز گفت: آن طور که به نظر می‌رسد تایید صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات مجلس بر مبنای گرایش آن‌ها نسبت به دولت بوده و هر کس از دولت انتقادی کرده رد صلاحیت شده است.

داریوش قنبری در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن تایید خبر رد صلاحیت خود توسط وزارت کشور‏، خاطر نشان کرد: البته من هنوز نامه هیئت اجرایی را مشاهده نکردم و از جزئیات بندی که به استناد آن رد صلاحیت شده‌ام مطلع نیستم، ولی چیزی که واضح است این نکته است که هیچ سند و مدرکی علیه من وجود ندارد.

قنبری در پایان تصریح کرد: پس از آگاهی از جزئیات بند‌ها در خصوص اعتراض به رای هیئت اجرایی تصمیم خواهم گرفت.

همچنین احمد توکلی به خبرنگار ایلنا گفت که از حوزه انتخابی بندر عباس ثبت نام کرده و از احراز صلاحیت خود تا کنون بی‌خبر است.

قدرت الله علیخانی نیز با اشاره به اینکه براساس شایعات اینگونه به من اعلام کردند که رد صلاحیت شده‌ام اما هنوز از فرمانداری شهرستان نامه‌ای به دست من نرسیده است، گفت: هیات اجرایی در اختیار دولت است و به نظر ‌می‌رسد دولت تمامی منتقدان خود را رد صلاحیت کرده است.

نماینده مردم قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، افزود: این مساله دور از انتظار نبود بالاخره دولت ما را نمی‌خواهد، این همه نطق‌ها و مواضع علیه عملکرد نامناسب دولت، اعتراض‌ها و انتقاد‌ها سبب رد صلاحیتمان شد.

وی با اشاره به رد صلاحیت شدن پسرش در بررسی‌های اولیه گفت: برخی از اصولگرایان مانند کاتوزیان، مطهری و عباسپور تهرانی نیز رد صلاحیت شدند.

علیخانی در پاسخ به اینکه آیا نسبت به این رای اعتراض خواهید كرد؟ گفت: ما به هیات اجرایی شکایتی را ارسال نمی‌کنیم، اگر به ما رد صلاحیتمان ابلاغ شد با شورای نگهبان نامه نگاری خواهیم کرد.

علی مطهری هم خبر رد صلاحیتش برای انتخابات مجلس نهم از سوی هیات های اجرایی وزارت کشور را تایید کرد.

وی اظهار داشت:بنده به استناد بند ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مربوط به «اعتماد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران» و «ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل ولایت مطلقه فقیه»، صلاحیتم رد شده است.

نماینده سیستان و بوچستان در مجلس هشتم نیز در واکنش به رد صلاحیت خود گفت: اگر قرار باشد کسانی که نقطه نظراتشان خلاف دولت است کنار گذاشته شوند، سنگ روی سنگ نخواهد ماند.

محمد مهدی شهریاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با تایید خبر رد صلاحیت خود توسط وزارت کشور، خاطرنشان کرد: آنطور که مطلع شدم بر اساس بند ۱و۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مبنی بر «اعتماد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهروری اسلامی ایران» و «ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل ولایت مطلقه فقیه» رد صلاحیت شدم.

وی اضافه کرد: ما باید در جهت برگزاری انتخابات پرشور و رقابتی عمل کنیم. بنابراین اگر قرار باشد کسانی که نقطه نظراتشان خلاف دولت است کنار گذاشته شوند، سنگ روی سنگ نخواهد ماند.

شهریاری در خصوص رد صلاحیت طیف وسیعی از اصلاح طلبان تاکید کرد: نمایندگان اصلاح‌طلب در این دوره بر اساس درک شرایط کشور و برای کمک به مشاركت حداكثری اعلام حضور کردند بنابراین باید به شرکت آن‌ها احترام گذاشته می‌شد. ضمن اینکه شرایط باید به گونه‌ای باشد که امکان حضور سلایق مختلف در مجلس باشد.

وی در پایان اضافه کرد: اگر با این شرایط پیش رویم مجلسی تک قطبی و بر اساس گرایشی خاص خواهیم داشت، امیدوارم در مرحله دوم و در بررسی‌های شورای نگهبان شرایط به این شکل نباشد.

نماینده مردم شیراز و عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع،هم گفت: در رسانه‌ها اعلام شده که رد صلاحیت شده‌ام اما باید بپرسم که بر اساس چه اصلی صلاحیت من را رد کرده‌اند؟

«سیداحمدرضا دستغیب (فخرالدین)» در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه هنوز چیزی به من اعلام نشده است، گفت: در برخی از سایت‌ها اعلام شده که رد صلاحیت شده‌ام.

وی افزود: شاید زود باشد که بخواهم درباره رد صلاحیتم صحبت کنم اما اگر این مسئله صحت داشته باشد اعتراض می‌کنم.

نماینده نوشهر و چالوس هم از رد صلاحیت خود در هیئات اجرائی حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس خبر داد.

انوشیروان محسنی بند پی با اعلام این خبر افزود: در فرصت چهار روزه معین شده اعتراض خود را اعلام می‌کنم و امیدوارم در این خصوص تجدید نظر شود.

چهارشنبه 21 دی 1390

منبع : سایت اطلاع رسانی خبر ماکو http://www.khabarmaku.com/post/133
نوع مطلب :
برچسب ها : صومعه سرا، شورای هیئات، شهرستان صومعه سرا، روستای لالم صومعه سرا اخبار سیاسی، سیاسی، نماینده صومعه سرا، اخبار روز، اخبار روز صومعه سرا، اسرارپوش، شورای صومعه سرا، دلخوش، کاظم دلخوش، شجاع اسرارپوش، روستای ازگم، رنجبر جوبه، رنجبر، روستای پیشخان، مهدوی، ایراهیم مسافری، دوگور، مسافری، رشت، روستای پشتیر، گیلان، تهران، هندخاله، ماسال، انتخابات، نوخاله، انتخابات مجلس نهم، مجلس، سیاه کوه، کسما، ضیابر، شهرداری صومعه سرا، طاهر گوراب، گوراب زرمیخ، کاندیدای صومعه سرا، پشت مخ، مجلس شورای اسلامی، مجلس نهم، لاریجانی، رئیس دادگستری ماسال، رئیس دادگستری صومعه سرا، تبلیغات اسلامی صومعه سرا، سید کاظم دلخوش اباتری، فرماندار صومعه سرا، شعبانی، لیفشاگرد صومعه سرا، شورای نگهبان، شورای نگهبان صومعه سرا، جابر کوچکی نژاد ارم ساداتی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا، رد صلاحیت شدگان، رد صلاحیت دلخوش،
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 26 دی 1390
خبری صومعه سرا
شنبه 11 شهریور 1396 07:33 ب.ظ
Everything is very open with a precise explanation of the challenges.
It was truly informative. Your website is very helpful.
Many thanks for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر