تبلیغات
خبرهای روز گیلان و ایران - آخرین اخبارازبررسی صلاحیت نامزد های مجلس دراستان های شمالی
 
خبرهای روز گیلان و ایران
تحلیل و بررسی سایتهای خبری
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : خبری صومعه سرا
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :ابزار وبلاگنویسان

شمال فردا به تفکیک شهرستان ها گزارش می دهد :

آخرین اخبارازبررسی صلاحیت نامزد های مجلس دراستان های شمالی

در حالی که گام دوم بررسی صلاحیت ها برداشته شده است اخبار غیر رسمی از تغییر در آرایش تایید صلاحیت ها در این مرحله حکایت دارد ./ این درحالی است که برخی از رد صلاحیت شدگان هیئت های اجرایی در هیئت های نظارت استان ها تایید و در مقابل ...

آخرین اخبارازبررسی صلاحیت نامزد های مجلس دراستان های شمالی

 

شمال فردا - در حالی  گام دوم بررسی صلاحیت ها برداشته شده است که اخبار غیر رسمی از تغییر در آرایش تایید صلاحیت ها در این مرحله حکایت دارد .

این درحالی است که برخی از رد صلاحیت شدگان هیئت های اجرایی در هیئت های نظارت استان ها تایید و در مقابل برخی تایید صلاحیت شده ها نیز در این هیئت ها رد صلاحیت شدند .

در این مرحله داوطلبانی که از سوی هیئت‌های استانی نظارت صلاحیتشان مورد تأئید قرار نگرفته است، طبق تبصره۳ ماده ۵۲ قانون برای اعلام اعتراض ۲۴ ساعت زمان دارند تا اعتراضشان را به صورت مکتوب به شورای نگهبان ارائه کنند.

شورای نگهبان طبق قانون ۲۰ روز برای بررسی شکایت داوطلبان معترض مهلت دارد و به گفته کد خدایی سخنگوی شورای نگهبان نتیجه قطعی بررسی صلاحیت‌ها اول اسفندماه از سوی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

 داوطلبان در مراکر استانهای مازندران ، گلستان و گیلان  باید به دفاتر استانی نظارت و بازرسی شورای نگهبان مستقر در ساری ، گرگان و رشت مراجعه کنند.

تبلیغات رسمی داوطلبان نمایندگی مجلس نهم پس از تایید نهایی هیئت های نظارت از چهارم اسفند آغاز و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات سکوت تبلیغاتی شروع خواهد شد.

بر اساس این گزارشات افراد قابل توجه ای از رد صلاحیت شدگان هیدت های اجرایی در مرحله بعد تایید شدند و تعدادی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس و نمایندگان ادوار در میان انان دیده می شود که تأیید صلاحیت گسترده داوطلبان ردصلاحیت‌شده در کشور نشان از این دارد که فضای "انتخابات اسفند ۹۰" کاملاً داغ و رقابتی خواهد بود.

استان مازندران

خبرنگاران " شمال فردا " درحوزه های انتخابیه استان مازندران ، بر اساس شنیده ها وضعیت تایید و رد صلاحیت ها را بدین شرح حکایت می کنند :

حوزه انتخابیه بابل

در حوزه انتخابیه بابل و در میان چهره های شاخص ، رد صلاحیت " حسین نیاز آذری " که در مرحله اول توانسته بود از فیلتر هیئت اجرایی عبور کند از مهمترین رویدادهای انتخاباتی به شمار می رود .

نیاز آذری که از چهره های مومن و معتقد نظام به شمار می رود سالها در پست های مهم در مازندران و پایتخت منشا خدمات شایسته ای بوده است ، از این جهت رد صلاحیت وی  تعجب بسیاری از دلسوزان به انقلاب و متدینین را برانگیخته است .

شنیده ها حاکی است ، درحوزه انتخابیه بابل  " احمد فاطمی " از مدیران ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نیز رد صلاحیت شده است .

حوزه انتخابیه ساری و میاندرود

حوزه انتخابیه مرکز استان مازندران شاهد رد صلاحیت چهار چهره فعال در رقابت های انتخاباتی بود .

نادعلی رمضانپور و مجید حسین زادگان دو نامزد معترض به رد صلاحیت خود در هیئت اجرایی بار دیگر در هیئت نظارت استان مورد تایید قرار نگرفتند و نامه رسمی مدرک تحصیلی نامزد اصلاح طلب ساروی نتوانست اورا از رد صلاحیت دور کند .

مجید حسین زادگان که بر اساس نامه هیئت اجرایی بدلیل نقص در مدرک تحصیلی رد صلاحیت شده بود علی رغم تسلیم نامه رسمی به فرمانداری ساری نتوانست از فیلتر هیئت نظارت استان عبور کند .

در این حوزه انتخابیه اما دو رد صلاحیت دیگر نیز رخ داد .

"ابوالقاسم روحی "نماینده سابق ساری و از قضات با سابقه که در گمانه زنی ها از شانس پیروزی برخوردار بود اگر چه توانسته بود در هیئت اجرایی شهرستان تایید صلاحیت شود اما چند روز بعد هیئت نظارت استان وی را برای حضور در رقابت های اسفند ۹۰ تایید نکرد .

"اسماعیل یزدانی " رئیس سابق دانشکده امام محمد باقر ساری که حتی شانس زیادی داشت تا به عنوان کاندیدای  جبهه متحد اصولگرایان در مرکز استان معرفی شود نیزدر فهرست رد صلاحیت شدگان دیده می شود تا پازل رد صلاحیت ها در ساری از میان اصلاح طلبان و اصولگرایان تکمیل شود .

از نکات حاشیه ای در مرکز استان مازندران اخبار مربوط به رد صلاحیت احتمالی دو نماینده فعلی ساری بود که از سوی منابع مطلع تکذیب شد و نام یوسف نزاد و شجاعی در فهرست رد صلاحیت شدگان وجود ندارد .

بهشهر ، نکا و گلوگاه

حوزه انتخابیه شرق استان هم همچنان شاهد تایید صلاحیت " علی دست باز " نامزد اصلاح طلب نکایی است . دست باز دومین گام تایید صلاحیت خود را طی کرده تا بتواند امیدوار به رای همشهریان نکایی خود باشد .

در این حوزه انتخابیه گفته می شود شفیعی خورشدی ، حسنی خورشیدی و باقزی از ادامه رقابت ها باز مانده اند .

حوزه انتخابیه قائم شهر ، سوادکوه و جویبار

شنیده های خبرنگار " شمال فردا " از رد صلاحیت دوباره مدیرکل سابق تربیت بدنی مازندران در هیئت نظارت استان حکایت دارد .

وی که پس از رد صلاحیت اولیه در هیئت اجرایی حوزه انتخابیه اعتراض خود را اعلام کرده بود نتوانست در مرحله دوم نیز نظر هیئت نظارت را جلب نماید .

سید هادی حسینی که از مدیران خوشنام و پرتلاش استان بوده ، یکی از اضلاع چهارگانه رقابت های انتخاباتی در این حوزه انتخابیه به شمار می رود .

در این حوزه انتخابیه یک رد صلاحیت دیگر در بین چهره های شاخص بوقوع پیوست .

گفته می شود " محمد اسماعیل ابراهیم زاده " مدیرعامل سابق گاز مازندران که ازاو نیز به عنوان یکی ازشانس های پیروزی در این دوره ازانتخابات نام برده می شود علی رغم تایید در هیئت اجرایی شهرستان که در دوره قبل نتوانسته بود از آن عبور کند در هیئت نظارت استان رد صلاحیت شد .

بابلسر و فریدونکنار

این حوزه انتخابیه را باید کم حاشیه ترین حوزه انتخابیه استان مازندران دانست . 

رقابت های انتخاباتی در این حوزه انتخابیه همچنان با میدانداری " ولی الله نانواکناری " و " مقداد نجف نژاد " بصورت دو قطبی در جریان است .

نور و محمودآباد

در این حوزه انتخابیه یک رد صلاحیت غیرقابل پبیش بینی رخ داد .

" عبدالوحید فیاضی " مدیرکل سابق آموزش و پرورش مازندران که هنوز خاطرات برکناری پر حاشیه وی در اذهان مرور می شود توسط هیئت نظارت استان رد صلاحیت شد .

رقیب جدی و اصولگرای احمد ناطق نوری که در ماههای اخیر شاخ و شانه جدی برای وی کشیده است نتوانست از گذزگاه هیدت نظارت استان عبور کند .

حوزه انتخابیه نور و محمودآباد یک نماینده مجلس را راهی بهارستان می کند و در طول بیست و هفت سال گذشته احمد ناطق نوری را برای این منظور انتخاب نموده است .

نوشهر و چالوس

در حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس با گذشت چند روز ورق بر گشت و نامزد تایید صلاحیت شده هیئت اجرایی رد صلاحیت و نماینده رد صلاحیت شده این هیدت ، تایید می شود .

شنیده های خبرنگار " شمال فردا " از نوشهر و چالوس ، انوشیروان محسنی بندپی نماینده اصلاح طلب غرب استان که در گام اول در هیئت اجرایی شهرستان رد شده بود با اعتراض خود توانست در هیئت نظارت استان تایید شود و قاسم احمدی لاشکی ، مهدی سام دلیری و لهراسبی که در مرحله نخست تاییدیه خود را اخد نموده بودند نتوانست از مرجله دوم عبور کرده و رد صلاحیت یا عدم احراز شدند .

از این حوزه انتخابیه همچنین خبر می رسد انوشیروان محسنی‌بندپی، عبدالغفار آل‌حبیب، حسن محمدپور، محسن سام‌دلیری، سید رفیع موسوی و کاوه جوادی‌مجلج. توانستند صلاحیت خود را احراز کنند و رقیبان انتخاباتی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه باشند.

تنکابن و رامسر

نامزدهای انتخابات در غربی ترین حوزه انتخابیه استان مازندران که اکثرا توانسته بودند از هیئت اجرایی پاسخ مثبت دریافت نمایند با ورد به مرجله هیئت نظارت با ریزش قابل توجه ای روبرو شدند .

ابولفتح نیک نام نماینده فعلی از شاخص ترین نامزد های رد صلاحیت شده در این مرحله بشمار می آید که در کنار " شمس " دیگر نامزد شاخص این حوزه انتخابیه نتوانست جواز ادامه رقابت ها را دریافت نماید .

گفته می شود در این حوزه انتخابیه رد صلاحیت ها در این مرحله چشمگیر تر از دیگر حوزه ها بوده است .

استان گیلان

شنیده های خبرنگاران " شمال فردا " ازشهرهای مختلف استان گیلان  حاکی است نمایندگان لنگرود،فومن، رودبار وآستارا در مجلس هشتموتعدادی ازنمایندگان ادوار قبل وهمچنین استاندار سابق گیلان وسفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در میان فهرست رد صلاحیت شدگان دیده می شود .

بر اساس شنیده ها اسامی رد صلاحیت شدگان در حوزه های مختلف  انتخاباتی استان گیلان در مرحله هیئت نظارت استانی بدین شرح است :

 رشت

قهرمانی چابک سفیر ایران در کویت واستاندار سابق گیلان

صادق زاده نماینده دوره هفتم مردم رشت در مجلس

نصرتی راد نماینده سابق مردم رشت در مجلس و معاون سابق استاندار گیلان

امینی مدیرعامل سابق آب وفاضلاب گیلان

لنگرود

 مهرداد لاهوتی نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی

حیدری نماینده دوره هفتم لنگرود در مجلس

لاهیجان

ابوذرندیمی که پیش از این از سوی هیات اجرایی رد صلاحیت شده بود تایید صلاحیت شد ومهدی قربانی فرزند آیت ا...قربانی وسارنگ ردصلاحیت شدند.

 رودسر

قاسم خانی مدیر سابق آموزش وپرورش رودسرکه پیش از این از سوی هیات اجرایی تایید صلاحیت شده بود از سوی هیات نظارت عدم احراز صلاحیت شد .

آستانه اشرفیه

دقیقی نماینده دوره هفتم،شاخصی ازنمایندگان ادوار گذشته 

نادررسولی، کاندیدای شاخص

علیرضا غلامی فرماندار سابق لنگرود (عدم احراز صلاحیت)

مهدی صادق نماینده مردم آستانه دردوره هشتم مجلس که پیش از این از سوی هیات اجرایی رد صلاحیت گردیده بود از سوی هیات نظارت تایید صلاحیت شد

صومعه سرا

 خصوصی از کاندیداهای شاخص

 رودبار

مرعشی نماینده دوره هشتم در مجلس 

گلشنی نماینده ادوار گذشته

گودرزوند کاندیدای شاخص

حکیمی نماینده دوره هفتم که پیش از این در هیات اجرایی رد صلاحیت گردیده بود از سوی هیات نظارت تایید صلاحیت شد.

تالش

حق جوکاندیدای شاخص

یوسفی رد کاندیدای شاخص

فومن

میرزایی نماینده دوره هشتم در مجلس

بندرانزلی

حق شناس نماینده دوره هفتم در مجلس

 آستارا

دلق پوش نماینده دوره هشتم

مرحبا نماینده دوره هفتم د.

استان گلستان

شنیده های خبرنگاران " شمال فردا " از رد صلاحیت برخی کاندیدای شاخص در حوزه های انتخابیه استان گلستان جکایت دارد .

گفته می شود درگرگان محمود ربیعی ، صمدلویی و حاج محمدی  و در حوزه انتخابیه  غرب استان نیز ساور و سردار زاده نتوانستند از هیئت نظارت استان جواز عبور را دریافت نمایند .

 تاریخ انتشار: 02 بهمن 1390

منبع : شمال فردا

نوع مطلب :
برچسب ها : صومعه سرا، شورای هیئات، شهرستان صومعه سرا، روستای لالم صومعه سرا اخبار سیاسی، سیاسی، نماینده صومعه سرا، اخبار روز، اخبار روز صومعه سرا، اسرارپوش، شورای صومعه سرا، دلخوش، کاظم دلخوش، شجاع اسرارپوش، روستای ازگم، رنجبر جوبه، رنجبر، روستای پیشخان، مهدوی، ایراهیم مسافری، دوگور، مسافری، رشت، روستای پشتیر، گیلان، تهران، هندخاله، ماسال، انتخابات، نوخاله، انتخابات مجلس نهم، مجلس، سیاه کوه، کسما، ضیابر، شهرداری صومعه سرا، طاهر گوراب، گوراب زرمیخ، کاندیدای صومعه سرا، پشت مخ، مجلس شورای اسلامی، مجلس نهم، لاریجانی، رئیس دادگستری ماسال، رد صلاحیت دلخوش، رئیس دادگستری صومعه سرا، تبلیغات اسلامی صومعه سرا، رد صلاحیتها، سید کاظم دلخوش اباتری، فرماندار صومعه سرا، رد صلاحیت، شعبانی، رد صلاحیت مهندس خصوصی، لیفشاگرد صومعه سرا، رد صلاحیت خصوصی، شورای نگهبان، رد صلاحیت کاندیدای صومعه سرا، شورای نگهبان صومعه سرا، جابر کوچکی نژاد ارم ساداتی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا،
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 6 بهمن 1390
خبری صومعه سرا
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:03 ق.ظ
Because the admin of this web site is working, no question very
soon it will be famous, due to its feature contents.
شنبه 11 شهریور 1396 09:03 ب.ظ
I'll right away clutch your rss as I can not in finding your
email subscription hyperlink or e-newsletter service.
Do you have any? Please permit me know in order that I may just subscribe.
Thanks.
جمعه 16 تیر 1396 07:22 ب.ظ
I believe what you posted was very reasonable. However,
consider this, what if you typed a catchier post title?
I ain't suggesting your information is not good, but what if you added a
title to maybe grab a person's attention?
I mean خبرهای روز گیلان و ایران - آخرین اخبارازبررسی صلاحیت نامزد های مجلس دراستان های شمالی is kinda
vanilla. You might peek at Yahoo's front page and watch how they create post headlines to get people interested.
You might add a related video or a picture or two to get readers excited about
what you've written. Just my opinion, it could make your blog a little bit more interesting.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:50 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین در آغاز آیا نه حل و فصل درست با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای while.
من با این حال مشکل خود را با فراز در منطق و یک خواهد را خوب به پر همه کسانی معافیت.

که شما در واقع که می توانید انجام
من خواهد قطعا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:05 ق.ظ
Wow that was odd. I just wrote an very long
comment but after I clicked submit my comment didn't show up.

Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyhow, just wanted to say great blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر